Chlorové tablety do bazénu, 3v1, 5v1, jaké vlastně vybrat?

Vybíráte chlorové tablety do bazénu a nevíte, které jsou ty pravé? Jaké jsou rozdíly v jednotlivých tabletách, složení, dávkování atd. Přečtěte si tento krátký článek.Chlorové tablety do bazénu

Více informací o jednotlivých produktech, dávkování a ceny naleznete v eshopu v kategorii chlorové tablety do bazénu.

Chlorové tablety

Základní chlorové tablety slouží jako dezinfekce do bazénu. Pomalurozpustné tablety jsou stabilzované, používají se k dlouhodobé dezinfekci bazénové vody. Použít je můžeme i k dezinfekci vířivky. Stabilizátor působí proti rychlému vyprchání chlóru, který způsobuje teplá voda, sluneční záření a povětrnostní vlivy. Rychlorozpustné tablety slouží k šokovému zvýšení chlóru v bazénu.

Multifunkční tablety triplex, 3v1, 5v1

Multifukční tablety obsahují kromě chlóru ještě další účinné látky, hlavní je vločkovač a algicid. Vločkovač rozjiskří a projasní vodu, algicid bojuje s řasou. S touto kombinací bezproblémově udržíte čistou vodu v bazénu.  Všechny tablety jsou stabilizované a určené k dlouhodobému ošetření bazénové vody.Chlorové tablety Triplex 195 Kč/kg

Záleží pouze na výrobci, jak tyto tablety pojmenuje. Časté jsou Multi tablety, Triplex tablety, 3v1, 5v1 a další. Čtěte pozorně etikety a složení přípravků, někteří výrobci uvádějí mnoho funkcí tablet. Mnohdy to bývá pouze marketingový tah, chlorování a dezinfekce je základem již u obyčejných chlorových tablet. Vybírejte ověřené produkty a nenechte se napálit.

Chlorové a multi tablety 20g, 200g, 600g

Do menších bazénů a vířivek se používají 20g mini tablety. Dle výrobce a složení tablety dávkujeme cca 1 tabletu na 10 m³ vody. Rychlost rozpouštění můžeme regulovat plovákem na tablety. Rychlost rozpouštění ovlivňuje teplota vody a další okolnosti. Tableta vydrží zhruba týden.

Velké 200g tablety jsou vhodné pro větší bazény. Tableta ošetří cca 20-30m³ vody v bazénu. Tabletu vkládáme opět do plováku, kde můžeme regulovat průtok vody a tím i rychlost rozpouštění (8-14 dní). 

Použít můžeme multiblok o hmotnosti 600g, vhodný pro velké bazény s 30 m³ vody a více. Multiblock je v plastovém obalu, pouze stačí odšroubovat a vložit do skimmeru bazénu. Multiblok ošetří vodu až na 3 týdny. 

Chlorové tablety ušetří spoustu času s údržbou bazénové vody a jsou výborné pro průběžnou dezinfekci vody. Nezapomínejte na šokové ošetření vody pomocí přípravků chlor šok.

Více informací naleznete v bazénové poradně a v článku úprava vody v bazénu