Vonná esence do sauny - jak vybrat to nejlepší aroma

Vybíráte vonnou esenci do sauny? Nevíte která je ta pravá?

Poradíme pár důležitých rad pro nákup vonné esence do sauny.

Cena

Mnoho lidí nakupuje podle ceny výrobků. U aroma přípravků obecně je cena závislá na koncentraci aromatických látek. Před nákupem levných aromat si přečtěte dávkování a vypočítejte cenu jednoho litru vody na polévání kamen (případně pro automatické dávkovače). Ze stejného množství esence nepřipravíte stejné množství roztoku na polévání kamen, natož výsledný efekt a to samotnou vůni v sauně.

Kvalita esence do saunyVonná esence do sauny

Kvalita přípravků je velice důležitá. Pokud srovnáme dva přípravky, dávkujeme dle návodu, výsledek bývá mnohdy hodně rozdílný. Zde je dobré dát na rady prodejce, nebo ještě lépe na rady provozovatelů saun. 

Jako příklad může posloužit spolupráce s nejmenovaným výrobcem saunových aromat. Na první pohled cenově vycházel velice dobře, po vyzkoušení nás zarazilo velké dávkování. Při diskuzi jsme požadovali větší koncentraci aromatických látek ve výrobku. Porovnávali jsme výrobky od nejmenovaného výrobce a esence do sauny od společnosti Chemoform, které máme ověřené a používá je řada velkých komerčních wellness a saunových světů. Po srovnání výsledného efektu v sauně bychom museli několikanásobně navýšit koncentraci aromatických látek v přípravku nejmenovaného výrobce. Pokud chceme dosáhnout stejného výsledku, cenově se z levných aromat stávají velice drahé produkty. Po zkušenostech s prodejem profi provozům saun a wellness doporučujeme přípravky Chemoform.

Druhy vůní - aromat do sauny

Jak vybrat tu správnou vůni je velice individuální. Někdo má radši sladké vůně, někdo dřevité a více výrazné. Důležité je esence v sauně střídat, při používání jedné vůně zážitek ze saunování zevšední. Proto můžete ve veřejných saunách zažít saunové rituály, pokaždé s jinou vůní. 

Jalovec - především osvěžuje, povzbuzuje a posiluje váš organismusNaběračka a vědro do sauny
Alpské byliny - květinová a kořeněná vůně přinášející celkovou úlevu organismu.
Eukalyptus mentol- napomáhá hojení ran, má příznivé účinky při migrénách, podporuje vaši koncetraci, čistí vzduch. 
Granátové jablko - pročišťuje organismus, povzbuzuje chuť k jídlu, osvěžuje
Levandule - harmonizující vůně, posiluje a uklidňuje
Pomeranč citron - Povzbuzuje energii a svěžest těla, osvěžuje a aktivuje.
Toskánské byliny - Posiluje odolnost organismu, aktivuje krevní oběh, má příjemnou kořeněnou vůni.

Více informací o dávkování a cený saunových esencí  v eshopu

Dále si můžete prohlédnout saunové doplňky, Naleznete zde čističe saunových lavic, sprch, parních lázních, prostorových aromat a náplně do solných saun - solné roztoky.