Úprava pH v bazénu, měření a regulace

Základní a nejdůležitější faktor pro čistý bazén je hodnota pH, proto je úprava pH v bazénu velice důležitá. Ideální hodnota pH bazénové vody je 7,0-7,4. V tomto rozmezí správně učinkují desinfekční prostředky, díky tomu jsou nízké náklady na údržbu vody v bazénu a pořízení bazénové chemie. 

V eshopu naleznete speciální kategorii produktů pro regulaci pH. Úprava pH, pH mínus, plus

Přípravky pro úpravu pH do bazénu dávkujte dle informací na obalu.

Měření pH v bazénuMěření pH v bazénu

K určení hodnoty pH použijte testovací proužky na měření pH. Využít můžete testovací proužky 5v1 pro určení hodnot pH, chloru, alkality, bromu a navíc tvrdosti vody. Další možností jsou kapičkové testry vody. Potřebujete-li častější a přesnější měření pH, je třeba zvážit využití elektronického měření pH. Pro bližší informace o možnosti měření pH ve Vašem bazénu nás kontaktujte.

Následuje úprava pH pomocí přípravků pH mínus a pH plus.

Snížení pH v bazénu - pH mínus

Přípravky pro snížení pH v bazénu (pH mínus) jsou k dostání v tekuté podobě případně jako granulát. Dle velikosti bazénu lze zakoupit různá balení, od kilových balení po barely pro komerční provozy.

Nebezpečná rizika při vysokém pH v bazénu

Narušení rovnováhy pH pokožky.

U tvrdé vody se vysráží vodní kámen, usadí se ve filtraci a v potrubí bazénu, opticky zakalená voda.

Snížení účinku desinfekčních prostředků.

Zvýšení pH v bazénu - pH plusÚprava pH v bazénu

Přípravky pro zvýšení pH v bazénu (pH plus) jsou k dostání v tekuté podobě případně jako granulát. Dle velikosti bazénu lze zakoupit různá balení, od kilových balení po barely pro komerční provozy.

Nebezpečná rizika při nízkém pH v bazénu

Nepříjemný zápach a sliz dráždící kůži a sliznice díky tvorbě chloraminu (vázaný chlór).

Koroze kovových zařízení a materiálů obsahující vápník (spáry).

Stabilizátor pH

V případě problémů s nestabilním pH lze využít speciálního produktu k stabilizaci pH. Přípravek Stabilzátor pH sníží uhličitanovou tvrdost a stabilizuje pH vody v bazénu.

V eshopu naleznete širokou škálu prostředků pro úpravu pH. Od nejlevnějších 1 kg pH mínus pro rodinné bazény po profesionální bazénovou chemii určenou pro komerční účely. Kvalita i koncentrace těchto přípravků je na špičkové úrovni. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme jaké přípravky pro regulaci pH jsou optimální pro Váš bazén.