Hydroterapie - vodoléčba

Vodoléčba, v současnosti nazývána také hydroterapie, se jako forma terapie začala uznávat již v antické době a byla nepostradatelnou součástí životního stylu Římanů a Řeků. U pramenů vody považovaných za léčivé a na tlakových prameništích byly zakládány vodní léčivé lázně. Voda je velmi vzácný a univerzální nástroj, který při správném užívání má bohatý a výjimečný vliv na lidský organismus. Od pradávných časů až po současnost je hydroterapie užívá k léčbě artritidy, odbourávání stresu, svalové a kloubní terapii, povzbuzení i uvolnění a stejně tak i k léčbě nespavosti.

Účinky hydroterapie na lidský organismus

Hydroterapie představuje externí používání vody pro medicínskou léčbu určitých chorob a nemocí. V našich podmínkách nám takové specifické a harmonické podmínky dokážou vytvářet hydromasážní vany a venkovní vířivky. Vířivka, jinými slovy také whirlpool, či vířivá vana, je zcela unifikovaný relaxační koncept určený pro odbourávání stresu pomocí kombinace správné teploty vody, vztlakové síly, tlakových vodních a vzduchových trysek. Po dodržení těchto optimálně nastavených faktorů dochází při koupeli ve vířivce k rozšíření žil a cévních periférií, k lepšímu prokrvení končetin a usnadnění srdci ke snadnějšímu rozvádění okysličené krve a zrychlené látkové výměně ve Vašem těle. Dalším podstatným faktorem je aktivování kožních receptorů, odvádění škodlivin z těla a následnému uvolnění svalové a kloubní ztuhlosti. Společná povaha těchto všech faktorů má za následek léčebný, relaxační i regenerační účinek. Zvýšená hladina endorfinů je vždy otázkou pouze několika minut.

Domácí lázně a relaxační centrum.

Odborně navržené vířivky zajistí komplexní regeneraci duševní, fyzické a morální síly. U každé vířivé vany z naší nabídky je rozmístění plynule regulovatelných trysek mířených na kritické pohybové a svalové oblasti vždy ve spojení s vysokotlakou podvodní masáží, perličkovou i tlakovou masáží zad, krku, svalů, kloubů i oblastí chodidel, pomocí pulzačního bodového, nebo rotačního tlakového pohybu vody,pro úlevu celého pohybového aparátu. Užívání vířivky a pobyt ve vodní lázni zajišťuje taktéž utužování sociálních vazeb, přátelské, rodinné, ale i obchodní soudržnosti.