Čistící a bazénová chemie

Bazénová chemieVelice důležitá je čistota nejen vody, ale i okolí vířivky a sauny. Představa relaxace a regenerace ve špinavé vodě nebo ve špinavém prostředí není lákavá. Z tohoto důvodu navázala firma spolupráci se společností Chemoform, které dodává do české republiky kvalitní německé desinfekční a čistící prostředky všeho druhu. Základem nabídky a prioritou pro zákazníky jsou prostředky na údržbu čistoty vody ve vířivkách a bazénech.

Jako první krok k čisté vodě ve vířivce i v bazéně je udržení hladiny pH.

Přípravky pH plus a mínus se postarají o udržení doporučované hodnoty pH (7-7,4). Tyto přípravky jsou v tekuté, případně granulované podobě. Desinfekční prostředky nejlépe účinkují v těchto doporučených hodnotách pH, v případě špatných hodnot zbytečně plýtváme desinfekčními prostředky. Jejich účinnost se snižuje, což se projeví do nákladů na údržbu vody v bazénu či vířivce.

Druhým krokem je samotná desinfekce vody.

Chemie do vířivkyNabízené jsou buď přípravky na bázi chlóru, případně na bázi aktivního kyslíku a to v různých podobách, mohou to být tablety s pomalým rozpouštěním, granulát, případně tekuté přípravky.

Chlórová desinfekce vody je velice účinná pro bazény, při dobrém dávkováním i vířivky. Pohodlná je desinfekce pomocí chlorových tablet, které se vkládají do plováku, případně skimmeru. Chlorové tablety jsou v mnoha variantách, rychlorozpustné, nebo pomalurozpustné pro dlouhodobou údržbu vody chlórem.

Vzhledem k vyšším teplotám a tím pádem rychlejšímu rozpadu chlóru se doporučuje do vířivek aktivní kyslík a je pro vířivky vytvořena speciální řada přípravků. Aktivní kyslík můžeme použít i pro desinfekci bazénové vody.

V nabídce najdete také doplňky jako jsou vůně do vířivek, klasických saun, infrakabin, parních saun. Důležité jsou také prostředky na desinfekci okolí vířivky, saun a infrakabin. 

Bazénové příslušenství

Bazénové příslušenství je velice důležité, pro zjištění teploty vody používejte plovoucí teploměr do bazénu. Plovák na tablety do bazénů je ve více velikostech, menší pro 20g tablety vhodný i pro vířivky. Větší plovák do bazénu je určen pro bazény s větším objemem vody. Testr kvality vody pro určení pH a hladiny účinné desinfekce. Testr chloru v bazénu, aktivního kyslíku, případně tvrdosti vody. V případě špinavé vody použijte vločkovač do bazénu, rozjasní vodu

Nejlevnější bazénová chemie

Nejlevnější bazénová chemieNejlevnější bazénová chemie neznamená nejlevnější náklady na provoz bazénu. Napříkad cena kilových chlorových tablet může být rozdílná o desítky, možná stovky korun. Zajímavé, proč neušetřit. Jaká ovšem bude spotřeba těchto levnějších tablet? Kolik jich spotřebuji za měsíc? Kolik je v tabletách aktivní látky? Jaké jsou v tabletách přísady? Co na to naše pokožka, sliznice a zdraví celkově? 

Doporučujeme osvědčenou bazénovou chemii, nejlevnější cena bazénové chemie neznamená nejlevnější náklady na provoz a bezpečnost.